برای اطلاع از شرایط و نحوه اخذ ویزا ، کشور مورد نظر خود را انتخاب نمایید .

برای اطلاع از شرایط و نحوه اخذ ویزا ، کشور مورد نظر خود را انتخاب نمایید .

برای اطلاع از شرایط و نحوه اخذ ویزا ، کشور مورد نظر خود را انتخاب نمایید .

مشاوره و اخذ انواع ویزا

با ما تماس بگیرید!

77535544

کشور هایی که به ویزا نیاز ندارند 

تعداد کشور هایی که ما ایرانی ها برای سفر به آنها به ویزا احتیاج نداریم بسیار محدود هستند . سعی کنید برای داشتن سفری بدون دغدغه تمامی تدارکات تهیه ی ویزا را ببینید و با اطلاع از آخرین وضعیت کشور مقصد از طریق سایت وزارت خارجه از ضرورت یا عدم ضرورت تهیه ی ویزا برای آن کشور مطمئن باشید .

مالزی ، گرجستان ، ترکیه ، آذربایجان ، ارمنستان و .. جز کشور هایی هستن که برای سفر به آنها به اخذ ویزا نیاز نیست . چنانچه قصد سفر به کشورهای بدون نیاز به ویزا را دارید از طریق لینک زیر می توانید تمام مقصد هایی که بدون نیاز به ویزا هستند را بررسی فرمایید .

 

ویزا چیست ؟

ویزا سندی رسمی و به عنوان مجوز حضور شما در یک کشور دیگر است که از جانب سفارتخانه ، یا اداره ی مرزبانی کشور مقصد صادر می شود . باید بدانید که صرفا داشتن visa به این معنی نیست که شما قطعا توسط کشور مقصد پذیرفته شده اید بلکه تصمیم گیری نهایی برای ورود شما طمانی صورت میگیرد که ماموران مرزبانی اجازه ی ورود به آن کشور را به شما بدهند .

 معرفی انواع ویزا

  • ویزای توریستی :  برای مسافرانی که با اهداف گردشگری وارد کشوری می شود صادر می شود .

  • ویزای تجاری : برای افرادی که با اهداف کار یا تجارت به کشور های خارجی سفر می کنند صادر می شود .

  • ویزای درمانی: با اهداف دوا و درمان بوده و برای کسانی که با این هدف به جایی سفر می کنند صادر می شود .

  • ویزای کار و تعطیلات :  برای کسانی است که با اهداف گردشگری وارد کشوری می شوند و در مدت زمان کوتاه و محدود قصد دارند در آن کشور کار کنند .

  • ویزا در هنگام ورود : به نوبت گرفتن احتیاج ندارد و شما در هنگام ورود به کشور مورد نظر در همانجا مبلغی را پرداخت کرده و برچسب ویزا به پاسپورت شما الحاق می شود . از جمله کشور هایی که به این شیوه ویزا صادر می کنند سریلانکا می باشد .

  • ویزای عبوری :مدتش بسیار محدود است و صرفا جهت عبور از یک کشور برای رسیدن به کشور دیگر مورد استفاده قرار میگیرد .

تفاوت ویزا و پاسپورت

ویزا و پاسپورت هر دو برای سفر های خارجی مورد نیاز هستند ، اما دو مورد کاملا مجزا از هم می باشند . پاسپورت توسط کشوری که در آن متولد شده اید صادر شده و عموما برای معرفی شما ، سندی که نشان دهنده ی تابعیت و هویت شما است مورد استفاده قرار میگیرد . اما ویزا از جانب کشور مقصد صادر می شود و به منزله ی آن است که آن کشور حظور شما را در کشورش پذیرفته است .

معمولا ویزای مسافرتی به صورت محدود و مدت دار صادر می شود و مدت زمان آن کاملا به علت سفر و کشور صادر کننده بستگی دارد . علت اینکه معمولا پاسپورت و ویزا را با هم اشتباه میگیرند این است که ویزا به صورت یک مهر یا برچسب در پاسپورت است .

 

چگونگی تهیه ی ویزا

برای دریافت ویزا یک کشور باید از طریق سفارت یا کنسولگری آن کشور که در کشور شما مستقر است اقدام نمایید . شرط اولیه برای اخذ انواع ویزا داشتن پاسپورتی با شش ماه اعتبار است . معمولا برخی از کشور ها چندین کنسولگری دارند.

در هنگام مراجعه به سفارت خانه باید فرم را پر کنید . این فرم را می توانید به صورت آنلاین نیز پر کنید . مدرکی توانایی مالی ، مدرکی که نشان دهده ی سکونت ، اشتغال یا دانشجو بودن شما باشد . عکس دیجیتال و چاپی که اخیرا انداخته باشید را به سفارت خانه ارائه دهید .

 

 

چگونه ویزا را تمدید کنیم

ممکن است برای شما نیز این مساله پیش آمده باشد که به اتمام سفرتان نرسیده باشید اما مدت ویزایتان به اتمام رسیده باشد . بیشتر کشور ها این امکان را ایجاد کرده اند که در صورت بروز چنین اتفاقی بتوانید در همان کشور ویزای خود را تمدید کنید .

انجام این کار در برخی از کشور ها آسان و برای برخی از کشور ها دشوار تر است . اما اگر چنین اتفاقی بیوفتد برای دفعه ی بعدی هنگام صدور ویزا  سختگیری های بیشتری برای شما خواهد بود . اگر نمیخواهید چنین کاری را بکنید به ازای روز های اضافی اقامت در آن کشور باید جریمه بپردازید و به احتمال زیاد به مدتی محدود از سفر مجدد به آنجا محروم خواهید شد .

 

چه زمانی باید ویزا تهیه کنیم

این که چه زمانی به ویزای توریستی نیاز دارید پاسخی قطعی ندارد . شما قبل ار اینکه به دنبال پاسخ دادن به این سوال باشید باید مقصد سفر خود را مشخص کنید . اینکه از کدام کشور قصد سفر به آنجا را دارید ، به چه علت میخواهید به آنجا سفر کنید و چه مدت زمانی قصد اقامت در آنجا را دارید همگی در تعیین زمان تهیه ی ویزا تاثیر گذار است . بنابراین تا زمانی که به پاسخ این سوالات نرسیده اید نمیتوان جواب درستی به سوال فوق داد .

 

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا

  • پر کردن فرم که توسط نهاد های دولتی تنظیم شده است .
  • ارائه ی کپی گواهی بیمه پزشکی
  • ارائه ی اصل و کپی گذرنامه
  • دو قطعه عکس 3*4

 

شرایط دریافت ویزا

زمانی که تصمیم به خروج از مرز ها میگیریم و قصد سفر های خارجی کاری یا تفریحی را داریم یکی از مهم ترین دغدغه ها چگونگی دریافت ویزای توریستی کشور مقصد می باشد . نگرانی بسیاری از ایرانی ها به این دلیل است که بسیاری از کشور های خارجی به دلایل سیاسی و... صدور آن را برای ایران ممنوع کرده و یا سختگیری های خاص خود را دارند . اخذ ویزای کشور های مختلف شرایط خاصی دارد که اگر آنها را بدانید برای دریافت ویزا دغدغه های کمتری خواهید داشت .