درخواست ویزای ایران

اتباع بیشتر از 100 کشور دنیا برای ورود به ایران نیاز به ویزا دارند. قوانین و شرایط اتباع کشورهای مختلف برای دریافت ویزای ایران متفاوت است که این شرایط با توجه به روابط دیپلماتیک تغییر می کند.

انواع ویزای ایران

تمام افرادی که به ایران سفر می‌کنند برای دریافت ویزا جزو این دسته ها قرار می گیرند : توریستی ، تجاری ، مولتی و ویزای اقوام. که این دسته‌بندی انواع مختلف روادید با توجه به نوع فعالیت و دفعات ورود به ایران صورت می‌گیرد.

  • ویزای توریستی ایران

        بازدیدکنندگانی که برای تفریح به ایران سفر می‌کنند نیاز به دریافت ویزای توریستی خواهند داشت.

  • ویزای تجاری ایران

       ویزای ایران برای افرادی که به منظور تجاری قصد سفر به ایران را دارند با عنوان «ویزای شرکتی ایران» و یا «ویزای تجاری ایران» صادر            می‌شود.

  • ویزای مولتی (کثیرالسفر)

     دریافت ویزای مولتی یا ویزای کثیرالسفر ایران فقط برای افرادی که به صورت کاری به ایران سفر می‌کنند، امکان‌پذیر است. این ویزا با توجه     به تعدد سفرهای فرد در سال گذشته با اعتبارهای متفاوتی صادر می‌شود. اعتبار ویزا بسته به کشور تبعه خارجی و تعداد سفرهای انجام      شده در سال قبل از درخواست ویزای مولتی، معمولا بین سه ماه، شش ماه یا یک سال متغیر است.

  • ویزای اقوام

    ویزا اقوام برای اتباع خارجی که اقوامشان ایرانی می‌باشد قابل دریافت و صدور است. جهت دریافت ویزا، اقوام ایرانی میزبان در صورت            اقامت در ایران به اداره کنسولی وزارت امور خارجه مراجعه و درخواست خود را به بخش مربوط به ویزای اقوام این سازمان تسلیم می‎کند.       فرد با مراجعه به این بخش علاوه بر ارائه مدارک و مشخصات فردی خود و مسافری که قصد دعوت از ایشان را دارد باید مدرکی ارائه دهد       که نسبت فامیلی ایشان را با یکدیگر ثابت کند، در نتیجه هرچه این نسبت دورتر باشد نیاز به ارائه مدارک بیشتری جهت اثبات این نسبت       وجود دارد.

    ویزای ایران 60 روز اعتبار دارد، مسافرین و میهمانان می توانند ۳۰ روز در کشور ایران اقامت داشته باشند. همچنین در صورت موافقت وزارت     امور خارجه جمهوری اسلامی ایران این مدت تا 60 روز قابل افزایش خواهد بود.

   مدت زمان لازم  برای گذراندن مراحل اخذ دعوتنامه توریستی ایران (ویزای ایران) ۷ الی ۱۰ روز کاری می باشد.

پر کردن فیلد‌های ستاره دار (*) الزامی است.

مشخصات فردی

اطلاعات گذرنامه


اطلاعات روادیداطلاعات تماس

مشخصات میزبان

اینجانب صحت اطلاعات مندرج در فرم درخواست روادید از کارشناس / میهمان خارجی فوق را تائید نموده و مسئولیت میزبانی ایشان را عهده دار میباشم.

سایر اطلاعات
۱: در صورت ثبت نام به عنوان تاجر و درست نبودن صحت آن، فرد خاطی تا یکسال از گرفتن روادید محروم خواهد شد.


[recaptcha]