هواپیمایی ماهان

توسعه صنعت هوانوردی می تواند به عنوان یکی از شاخصه های توسعه محسوب شود . چرا که میتواند به عنوان یکی از عوامل محرک توسعه پایدار برای کشور محسوب شود. شرکت هواپیمایی ماهان به عنوان بزرگترین شرکت هواپیمایی خصوصی ایران در سال 1371 در شهر کرمان با مالکیت موسسه خیریه مولی الموحدین و با خرید 4 فروند هواپیما آغار به کار کرد و یک سال بعد با گرفتن مجوز های لازم پرواز اولین پرواز خود را در مسیر کرمان تهران انجام داد.

با طی کردن گام های طرقی و با توجه به نیاز های مخاطبان، این ایرلاین در حال حاضر 52 مقصد پروازی در کشور های مختلف آسیا و اروپا دارد که در ادامه به این موضوع خواهیم پرداخت.

ماموریت تعریف شده برای این ایرلاین دو بخش کلی را در بر میگیرد.

 1. حمل و نقل ایمن ، کارآمد و پر بازده مسافر،بار و پست؛
 2. ارائه خدمات با کیفیتی برتر به وسیله تیمی حرفه ای و آموزش دیده از خلبانان،مهمانداران و خدمه زمینی ، برابر استانداردهای بین المللی.

نام گذاری هواپیمایی ماهان

نام این ایرلاین برگفته از نام شهری است در اطراف کرمان به نام ماهان که از شهر های مهم در گردشگری این استان محسوب می شود.

هواپیمایی ماهان در سال ۲۰۱۴ میلادی توانست در صدر شرکت‌های هواپیمایی داخلی در انتقال مسافر قرار گیرد.

هواپیمایی ماهان

روند توسعه هواپیمایی ماهان

بعد از آغاز فعالیت های این ایرلاین به مرور ناوگان این شرکت توسعه یافته و در طی سالیان متمادی با خرید انواع مختلف هواپیما روند توسعه این ایرلاین کامل تر شد . در سال 1378 دو فروند هواپیمای ایرباس مدل 300B4 و در سال های بعد چندین فروند ایرباس مدل 300-600، 310، 320، 340 و بوئینگ مدل 747-300/400 وارد ناوگان هواپیمایی ماهان شد، تا این ایرلاین بتواند از این هواپیماها در پرواز های دور برد به کشور های شرق آسیا و اروپا بهره برداری کند.

جهت توسعه خدمات هواپیمایی ماهان برای پرواز های داخلی این ایرلاین 16 فروند هواپیمای BAe-146-300 را به ناوگان خود وارد کرده است. در حال حاضر هواپیمایی ماهان با در اختیار داشتن 58 هواپیما به عنوان یکی از برجسته ترین ایرلاین های داخلی در زمینه پرواز های داخلی و خارجی شناخته می شود .

ناوگان هواپیمایی ماهان

ناوگان این شرکت هم اکنون متشکل از ۵۸ فروند هواپیمای مسافربری و باری شامل شانزده BAE 146-300″” با  ظرفیت ۱۱۲ نفر، چهارده ایرباس “A300-600” با  ظرفیت ۲۵۶ نفر، ده فروند ایرباس “A310-300” با ظرفیت ۲۰۲ نفر، شش فروند ایرباس  “A300-B4/B2″ با ظرفیت ۲۵۴ نفر، سه فروند ایرباس A340-300″” با ظرفیت ۲۲۱ نفر، دو فروند بوئینگ “747-300″ با ظرفیت ۴۶۲ نفر و دو فروند ایرباس”A320” با ظرفیت ۱۵۶ نفر می‌باشد.

مسیر های پروازی هواپیمایی ماهان

پرواز های داخلی ماهان

بلیط هواپیمای داخلی ماهان

 

بلیط پروازهای داخلی ماهان 

پرواز هایی که از شهر تهران از طریق هواپیمایی ماهان به شهر های مختلف ایران انجام می شود، شامل شهر های زیر است،

مشهد، کرمان ، اهواز ،ایرانشهر ، بند عباس، بیرجند، خرم آباد ، زابل، زاهدان، ساری سسندج، سیرجان ، شیراز،قشم ، کرمانشاه و رفسنجان شهرهایی هستند که با خرید بلیط هواپیمای ماهان میتوان از تهران به به این شهر ها سفر کرد.

هواپیمایی ماهان از شهر ساری پروازهایی به شهرهای مشهد و تهران دارد . ماهان ایرلاین پرواز های داخلی ار مبدا قشم یه شهرهای تهران، اصفهان، کرمان دارد.

 در برنامه پرواز های داخلی ماهان برای مشهد ، پرواز به تهران ، ساری، اهواز، بندر عباس، اصفهان، زنجانو کیش پیش بینی شده است.

پرواز های داخلی ماهان از کرمان به شهر های تهران و مشهد برقرار می باشد. برنامه پرواز های بندر عباس ماهان به مشهد، تهران و تبریز

پرواز های خارجی ماهان

بلیط هواپیمای خارجی ماهان

بلیط پرواز های خارجی ماهان 

پروازهای خارجی ماهان که از تهران پرواز میکنند شامل پرواز به دبی ، جده، نجف ، کویت ، کابل ، اربیل ، آلماتی ، وارنا ، دهلی ،کوالالامپور، شانگهای، گوانگجو، استانبول ، آنکارا ، دوسلدورف ، میلان، مسکو، سنت‌پترزبورگ

پروازهای خارجی ماهان که از دبی پرواز میکنند، به مقاصد تهران، قشم، لار و مشهد هستند.

پروازهای خارجی ماهان که ازکویت پرواز میکنند به مقاصد تهران، مشهد و شیراز هستند .

پروازهای خارجی ماهان که از مبدا مشهد برنامه ریزی شده اند شامل دبی، نجف، کویت، بیروت، دمشق ، جده ، دمام ، استانبول

بلیط هواپیمای ماهان 

بلیط هواپیمای ماهان

کلاس های پروازیی هواپیمایی ماهان

کلاس‌های پروازی ماهان بسته به پرواز داخلی و یا پرواز خارجی ، اندک تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند. موارد اشتراک بین کلاس پروازی تجاری داخلی با تجاری خارجی، بسیار زیاد است و در اکثر خدمات پروازی با هم مشترک هستند اما در موارد مشخصی مثل امکان پخش DVD/MP3 شخصی در کلاس تجاری پروازهای خارجی که در پروازهای داخلی این کلاس پروازی در ماهان در نظر گرفته نشده است، متفاوت هستند.

کلاس تجاری پرواز های ماهان

بیزینس کلاس هواپیمایی ماهان محیطی ایده آل برای شما جهت استراحت , کار و یا مطالعه می باشد . فضای کافی به همراه تنظیمات صندلی ضمن فراهم نمودن محیطی آرام وراحت جهت آسایش مسافرین . احساس شادابی و طراوت رادر مقصد برای شما حفظ خواهد نمود.

کلاس معمولی پرواز های ماهان

با فضای صندلی 31 که درمقایسه با بسیاری از شرکتهای هواپیمایی دیگر فضای بیشتری را در اختیار مسافر قرار می دهد تا احساس راحتی وآرامش را تا انتهای سفر تجربه نمایند.

پرواز داخلی ـ کلاس تجاری

 • پذیرایی: غذاهای ویژه‌ی ایرانی و بین‌المللی، انواع نوشیدنی‌ها
 • سرگرمی: مجهز به تلویریون‌های 42″ در کابین

پرواز داخلی ـ کلاس معمولی

 • پذیرایی: پذیرایی معمول پروازها
 • سرگرمی: مجهز به تلویریون‌های 42″ در کابین

پرواز خارجی ـ کلاس تجاری

 • پذیرایی: غذاهای ویژه‌ی ایرانی و بین‌المللی، انواع نوشیدنی‌ها
 • سرگرمی: مجهز به تلویریون‌های 42″ در کابین، امکان استفاده از سیستم پخش DVD و MP3 شخصی هر مسافر در پروازهای بالای سه ساعت
 • خرید داخل پروازی: امکان خرید از برندهای معتبر دنیا در حین پرواز
 • خدمات آسایش: اهدای هدیه‌ی کیف ملزومات بهداشتی، آرایشی و تحریری در پروازهای طولانی، اهدای هدیه به کودکان 2 تا 12 سال، ارایه‌ی پتو و بالش بسته‌بندی شده و ضدعفونی

پرواز خارجی ـ کلاس معمولی

 • پذیرایی: پذیرایی معمول پروازها
 • سرگرمی: مجهز به تلویریون‌های 42″ در کابین

مسافرین ویژه هواپیمایی ماهان

شرکت های هواپیمایی معتبر معمولا مسافرانی که به عنوان مسافران وفادار شناخته می شوند را در باشگاه مسافرین کثیر السفر قرار میدهند. هواپیمایی ماهان نیز با قرارداد سه گروه بندی عضویت در باشگاه مسافرین کثیر السفر ماهان را ایجاد و مدیریت می کند. 

پس از ثبت نام و انجام اولين پرواز كارت كلاسيك (رده اول از باشگاه مشتریان کثیر السفر) به آدرس خریدار ارسال خواهد شد . با تعداد پرواز های بیشتر عضویت شارژ شده و بر مزایای آن افزوده می شود. امتيازات لازم براي دريافت اين كارت 1500 مايل می باشد .

مزاياي رده عضويت رده کلاسیک ماهان 
 • كارت عضويت باشگاه
 • امكان استفاده از خدماتي مانند بليط رايگان يا ارتقاء كلاس پرواز
مزاياي رده عضويت رده نقره ای ماهان 
 • كارت عضويت باشگاه
 • امكان استفاده از خدماتي مانند بليط رايگان يا ارتقاء كلاس پرواز
 • اولويت در ذخيره جا
 • اولويت در سوار شدن به هواپيما
 • امكان chck-in در كانتر بيزينس كلاس
 • دريافت كارت مخصوص الصاق به بار
 • دريافت 25درصد امتياز بيشتر در هرپرواز
 • امكان بهره مندي از 10 كيلو اضافه بار مجاني
 • امكان استفاده رايگان از سالن مخصوص پذيرايي
 • امكان استفاده از خط تلفن ويژه مركز تماس
مزاياي رده عضويت رده طلایی ماهان 
 • در رده طلايی علاوه بر مزايای رده های كلاسيك ونقره ای مزایایی از این قبیل برای مسافران در نظرگرفته خواهد شد. 
 • دريافت 50 درصد امتياز بيشتر در هر پرواز 
 • دارا بودن جاي قطعی در كابين اكونومي و بيزينس كلاس (تا 48 ساعت قبل از تاريخ پرواز)
 • امكان بهره مندي از امكان ترنسفر فرودگاهي از/به فرودگاه امام خمينی (ره)
 • امكان بهره مندي از 15 كيلو اضافه بار مجاني
 • امكان استفاده رايگان از سالن مخصوص پذيرايي به همراه يك نفر در همان پرواز – فرودگاه امام خميني (ره)

ارزانترین نرخ بلیط هواپیمایی ماهان 

 آژانس گردشگری پرستو سیر ارائه دهنده خدمات مربوط به بلیت هواپیما و تور داخلی و خارجی است. با دریافت نمایندگی مستقیم از ایرلاین ماهان با شکستن قیمت های پروازی ارزان ترین بلیط هواپیمای ماهان را به مشتریان خود ارائه می دهد. 

از طریق آژانس گردشگری پرستو سیر قادر خواهید بود بلیط هواپیمای ماهان ارزان حتی ارزان تر از خود هواپیمایی ماهان خریداری کنید.