بازدید مجازی تور ویژه مشهد نوروز 98

 

 

تور مشهد یکی از تورهای ویژه داخلی است که سالانه با خیل مشتاقان از اقصی نقاط کشور و حتی جهان روبروست. شهر مشهد با دیرینه تاریخی و مذهبی همواره گردشگران زیادی را به خود متمایل کرده است که تور ویژه مشهد نوروز 98 هم از این قاعده مستثنی نیست.

معرفی شهر مشهد

تور ویژه مشهد نوروز 98 یکی از پرطرفداران تورهای داخلی کشور ایران محسوب می‌گردد. شهر مشهد دومین کلان‌شهر ایران و یکی از حائز اهمیت‌ترین شهرهای مذهبی کشور ما و حتی جهان است. در واقع شهر مشهد به واسطه استقرار زیارتگاه علی بن موسی الرضا (ع) پایتخت معنوی ایران به شمار می‌آید.

اهمیت تور ویژه مشهد نوروز 98

شهر مشهد مرکز استان خراسان رضوی است که سالانه میزبان بیش از 27 میلیون زائر ایرانی و دو میلیون زائر خارجی می‌باشد. از این رو، می‌توان گفت تور مشهد یکی از مهم‌ترین تورهای گردشگری، مذهبی و معنوی به شمار می‌آید.

تور ویژه مشهد نوروز 98 یقینا یکی از شاخص‌ترین تورهای داخلی کشور ایران می‌باشد که به بهانه نوروز 98 گردشگران زیادی را از گوشه و کنار ایران عزیزمان به دور هم جمع کرده و خاطره‌ای با حال و هوای آشنای شهر مشهد رقم می‌زند.

آب و هوای مشهد

شهر مشهد به دلیل خواستگاه ویژه‌ای که نزد ایرانیان و حتی زائران خارجی دارد، در فصول مختلف میزبان گردشگران بوده است.

به طور کلی، آب و هوای شهر مشهد از روی موقعیت جغرافیایی آن بسیار متغیر است. این شهر غالبا دارای تابستان‌های گرم و خشک و زمستان‌های سرد مرطوب می‌باشد.

در تور ویژه مشهد نوروز 98 که در فصل بهار انجام می‌پذیرد، آب و هوای خنک ناشی از زمستان گذشته و برخی مواقع همراه با بارش کم انتظار می‌رود. اگرچه این سرما با فرا رسیدن ماه اردیبهشت رو به گرمی می‌رود. از این رو، فصل بهار یکی از بهترین‌ ماه‌ها برای برگزاری تور ویژه مشهد نوروز 98 و سفر به این شهر می‌باشد.

دیدنی‌ها

اگرچه به نظر می‌رسد تور مشهد بیشتر از حیث مذهبی بودن آن موردتوجه عموم گردشگران قرار گرفته اما تور ویژه مشهد نوروز 98 یکی از تورهای ویژه داخلی است که حین ارائه خدمات به گردشگران، آنان را دیدنی‌های متعدد شهر مشهد نیز آشنا می‌سازد.

اکثر گردشگران مشهد را با حرم امام رضا (ع) می‌شناسند. حرم امام رضا (ع) با دربرگیری مساجد، آرامگاه‌ها، رواق‌ها، صحن‌ها، کتابخانه‌ها و موزه‌ها جزء بزرگترین اماکن زیارتی در سطح جهان شمرده شده است.

گنبد خشتی که نام دیگر امامزاده سید محمد می‌باشد در یکی از گذرگاه‌های شهر مشهد واقع شده است. این بنای تاریخی که جنبه مذهبی نیز دارد، از دیگر دیدنی‌های این شهر محسوب می‌شود.

شهر مشهد یکی از شهرهای دربرگیرنده آرامگاه بزرگان نیز می‌باشد که از معروف‌ترین آن‌ها باید به آرامگاه حکیم ابوالقاسم فرودسی توسی و آرامگاه نادرشاه افشار اشاره نمود. این در حالی است که آرامگاه خواجه ربیع، آرامگاه پیر پالان دوز و آرامستان ارامنه از دیگر دیدنی‌ها در این زمینه به شمار رفته‌اند. این اماکن که به یادبود و گرامی‌داشت بزرگان بنا گردیده، گردشگران بسیاری را از اقصی نقاط ایران و حتی جهان به سوی خود سوق می‌دهد.

مشهد باغ‌ها و پارک‌های زیادی را در خود جای داده است که از مهم‌ترین آن‌ها باید به باغ وکیل آباد، باغ وحش وکیل ‌آباد، باغ گیاه‌شناسی، باغ ملی و باغ خونی اشاره کرد که دیدن آن‌ها نیز خالی از لطف نیست.

در کنار بازدید از باغ‌ها نمی‌توان از دیدن پارک‌های مشهد صرف نظر کرد. بسیاری از اماکن نظیر پارک‌ها در شهر مشهد جزء دیدنی‌ترین‌ها محسوب شده است که از آن‌ها باید به مجموعه پارک کوهسنگی، پارک طبیعی هفت حوض، پارک ملت و شهربازی اشاره نمود.

یکی از مراکز مهم خرید شهر مشهد در بازار رضا خلاصه شده است. بازاری که حتی اگر خرید نکنی هم با قدم‌زنی در آنجا حال و هوایت دگرگون می‌شود. بازار رضا یکی از تماشایی‌ترین بازارهای سنتی ایران محسوب‌ می‌شود که عرضه‌کننده سوغات شهر مشهد نیز می‌باشد.

سوغات مشهد

تور ویژه مشهد نوروز 98 بدون سوغات تکمیل نخواهد شد. خیل مشتاقان تور داخلی مشهد وقتی پناه به این شهر مقدس می‌آورند که دل کندن از آن بدون یادگاری میسر نخواهد بود.

بازار رضا یکی از مهم‌ترین مراکز خرید شهر مشهد می‌باشد که با گذاشتن اولین قدم‌ها متوجه عطر خوش اصیل‌ترین سوغات این شهر، زعفران خواهید شد. پس از آن احتمالا بوی خوش ادویه هفت قلم به مشامتان خواهد رسید. این دو چاشنی غذا دو سوغات حائز اهمیت شهر مشهد به شمار می‌روند.

اگرچه چرم مشهد، انگشتر فیروزه و عقیق و دیگ‌های سنگی یا هرکاره از سنتی‌ترین هدایای شهر مشهد می‌باشند اما هیچ گردشگری بدون خرید سجاده و مهر و تسبیح و عطر سنتی از مشهد تنها بازنمی‌گردد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *