فرایند پذیرش بار هوایی

پذیرش بار هوایی از جمله خدمات بار هوایی محسوب شده که میتواند مورد استفاده مخاطبان حوزه حمل و نقل هوایی قرار گیرد. هنگام مراجعه به دفاتر شرکتهای حمل کننده یا نمایندگی آنان و به منظور پرهیز از اتاف وقت خود ، ضروری است به نکات و موارد ذیل توجه مبذول نمایید.

نکات مهم در پذیرش بار هوایی

 • به محتویات درون جامه دان خود توجه و از قرار دادن لوازم و اشیاء شکستنی – کپسول های گاز – افشاننده های گوناگون و هرنوع فلز یا آلاتی که در هنگام عکسبرداری X-RAYجامه دان موجب حساسیت دستگاه گردد اکیداً خودداری نمایید.
 • توصیه می نماید قبل از تحویل و به منظور حصول اطمینان ، در صورت امکان جامه دانهای خود را توزین فرمایید.
 • حتماً نام و نام خانوادگی و آدرس خود را در مبدأ و مقصد در روی جامه دان با استفاده از برچسب مشخص فرمایید.
 • درصورت مشاهده هر نوع شکستگی یا نا مناسب بودن وضعیت ظاهری جامه دان از پذیرش آن ممانعت به عمل می آید.
 • ضروری است آدرس و نام و نشان گیرنده به طور کامل همراه با تلفن به هنگام صدور بارنامه ارائه گردد.
 • به هنگام صدور بارنامه، فتوکپی گذرنامه معتبر و بلیط هواپیما مسافر الزامی است.

 

خدمات جانبی پذیرش بار هوایی

 • تمهیدات و راهکارهای جانبی دیگری در ارائه خدمات بار هوائی تعریف و در شرف اجرا قرار داردتا مسافرین گرامی آژانس گردشگری پرستو سیر بسته یا کالاهای تجارتی را از مبادی در اروپا – آمریکا و ….. به ایران ارسال نمایند.
 • ترخیص بار و تحویل بسته در محل یا به عبارتی DOOR TO DELIVERY جهت آسودگی و رفاه و ارائه خدمات تکمیلی نیز برنامه ریزی گردیده است که به زودی متد فرایندی آن در پرتال تحت وب پرستو سیر گنجانده خواهد شد.
 • بسته بندی و تحویل بسته های ارسالی شما از آدرس محل تحویل و پس از بسته بندی و انجام تشریفات گمرکی – صدور بارنامه – به مقصد ارسال می گردد.
 • جهت آگاهی و پیگیری شما از مرحله ارسال بار به مقصد و تحویل در محل با راهکار TRACE & TRACK با ارسال پیامک از طریق گوشی موبایل، شما هر لحظه می توانید از موقعیت بار ارسالی خود آگاهی یابید.

پذیرش بار هوایی

 دانستنیهای پایه در زمینه بسته بندی کالاجهت حمل و نقل هوایی

 طبقه بندی محتویات بسته

 انواع بسته بندی

نکات ضروری جهت ایمنی سازی در بسته بندی

 اقلام و اجناس مورد نیاز در بسته بندی

 

حمل جامه دان همراه مسافر و کالاهای بازرگانی با هواپیما، مستلزم رعایت و نکات و بسترهای مناسب فرایند ارسال بار هوائی می باشد.

در گذشته و بر اساس آمار و ارقام ارائه شده توسط بیمه کنندگان محمولات، خسارات و غرامت های هنگفتی به شرکت های هواپیمایی تحمیل گردید. علاوه بر پرداخت غرامت به مسافرین خسارت های کلان و جبران ناپذیری در اثر عدم رعایت نکات ایمنی به هواپیماهای شرکت های حمل کننده وارد آمد.

 • با گذشت زمان و توسعه و روی آوردن به فن آوری های جدید در صنعت هواپیمایی وصنایع وابسته به آن، تولید اقلام و اجناس متنوعی در ساخت جامه دانهای مسافرت- وسایل بسته بندی مواد شیمیایی و نوآوری های جدید و از همه مهم تر بینش و نگرش مسافرین در بهره گیری از این وسایل جدید، موجب کاهش چشمگیری در پرداخت غرامت بابت توشه مسافر و خسارت به هواپیماهای شرکت حمل کننده گردید.

طبقه بندی کالا و محتویات

1-لوازم شخصی همراه مسافر شامل لوازم ضروری سفر، پوشاک، کتاب، دوربین، لوازم بهداشتی، چتر، داروهای مورد نیاز مسافر و……..

بسته بندی در انواع جامه دانهای چرمین، پلی اتیلن، فایبر گلاس فشرده و متراکم، فایبر گلاس نرم و انواع ساکهای بزرگ پلاستیکی و…….

 • لوازم منزل شامل: بخشی از مبلمان- یخچال –  چرخ خیاطی –  تلویزیون  –  فرش –  لوازم برقی  و غیره

      بسته بندی در چوب مقاوم، کارتن های ضخیم، الیاف گیاهی، سنتی، جعبه های فایبر گلاس، استیل و ……

 • کالاهای بازرگانی، لوازم یدکی اتومبیل، داروجات، لوازم پزشکی، لوازم سخت افزاری، لوازم حفاری، لوازم و قطعات راه سازی، کشاورزی و……..

انواع بسته بندی بار هوایی

پذیرش بار هوایی میتواند متناسب با انواع بسته بندی ها روند های متفاوتی را داشته باشد. از این رو خدمات بار هوایی میتواند در قالب  بسته بندی درچوب، کارتن های ضخیم، گونی های سنتی، الیافی، بشکه، پالت و ……..

 • کالاهای صادراتی شامل: فرش، روده، فرشینه، پوست حیوانات اهلی، انواع خشکبار، لوازم بهداشتی، تره بار، میوه جات و……..

بسته بندی شامل:گونی های سنتی، نایلونی، بشکه های پلی اتیلن، کارتن های ضخیم مقوایی، سبدهای بافته شده از پوست و ترکه های نباتات، یخ دان های مخصوص ضد نشت و بسته بندی ویژه کالاهای خطرناک مطابق با استانداردهای ایکائو

 

 • شرکت پرستو سیر، این آمادگی و پتانسیل را در مورد ارائه راهکارهای حمل بار هوایی به صورت انبوه و بهره گیری از هواپیمایی دربستی (چارتر) در صورت نیاز شما داشته و آماده پاسخگویی می باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر، می توانید با مرکز رسانه ای یا کارگروه ویژه خدمات بار هوایی  آژانس گردشگری پرستو سیر تماس حاصل فرمایید.