ویزای توریستی برزیل از طریق سفارت جمهوری فدراتیو برزیل در تهران به صورت سه ماهه صادر میشود و امکان تمدید آن در کشور برزیل وجود ندارد جهت تقاضای ویزای برزیل، حضور متقاضی الزامی نیست و مصاحبه انجام نمیشود.نماینده یا وکیل متقاضی میتواند نسبت به تحویل مدارک و اخذ ویزا اقدام کند.

اولین مرحله برای درخواست ویزای هرکشوری،تکمیل فرم تقاضای ویزا است.این فرم باید در دو نسخه و برای هرکدام از همراهان به صورت جداگانه تکمیل شده و عکس متقاضی نیز به آن الصاق شود.

در نظر داشته باشید به دلیل تعداد زیاد متقاضیان در ماه های تابستان و قبل از تعطیلات نوروز، ممکن است بررسی مدارک و صدور ویزا زمان بیشتری بگیرد.برای قطعی کردن تاریخ سفر، به این زمان ها توجه داشته باشید.

از همه ی مدارک باید یک سری کپی موقع تحویل پرونده موجود باشد. اصل مدارک بعد از مطابقت به شما بازگردانده میشود و کپی آنها در پرونده ی شما در سفارت برزیل خواهد ماند.

کلیه ی مدارک فارسی باید ترجمه ی رسمی انگلیسی شده و به تایید وزارت امور خارجه رسیده باشد.

ویزای برزیل

ویزای برزیل

 • شناسنامه ایرانی
  ترجمه رسمی از کلیه ی صفحه های شناسنامه
 • گذرنامه
  اعتبار گذرنامه باید حداقل 6 ماه بیشتر از پایان مدت زمان ویزای درخواستی باشد. کپی را باید از صفحات یک تا پنج گذرنامه و همین طور صفحاتی که در آنها مهر ویزا خورده است، تهیه کنید.
 • عکس
  دو قطعه عکس رنگی در ابعاد 4*6 با زمینه روشن که شبیه به چهره فعلی متقاضی باشد ( مانند کپی روزنامه رسمی، پروانه کسب، گواهی اشتغال به کار به نام مسافر، میزان حقوق دریافتی،تاریخ مرخصی مطابق با تاریخ رفت و برگشت). در صورت بازنشستگی از کار، گواهی بازنشستگی ارائه شود.
 • مدارک تحصیلی برای دانشجویان
  در صورت اشتغال به تحصیل در هر مقطعی، مدارکی که نشان دهد مشغول تحصیل در ایران هستید، مانند کارت دانشجویی معتبر و گواهی اشتغال به تحصیل.
 • گواهی استطاعت مالی
  پرینت سه ماهه گردش حساب بانکی با حداقل موجودی 30 میلیون تومان
 • بلیط هواپیما
  اصل و کپی بلیط رفت و برگشت هواپیما به مقصد برزیل
 • واچر هتل
  اصل و کپی واچر هتل برای کل مدت اقامت در برزیل

بررسی مدارک به منظور صدور ویزا، 15 تا 20 روز طول میکشد. گاهی ممکن است این زمان طولانی تر نیز باشد، ولی تا دو هفته بعد از تحویل مدارک معمولاً مشخص شده که شما واجد دریافت ویزای توریستی برزیل هستید یا نه. هزینه ی صدور ویزا و ممکن است با توجه به تاریخ سفر تغییر کند.